TÜVTÜRK’te Kredi Kartı ile Ödeme Yapılıyor mu?

tuvturk-2019

Hususi araçlar için 2 yılda bir ve ticari araçlar için de her yıl TÜRVÜRK istasyonlarında muayene yapılmış olması gerekir. Eğer aracınızda bir takım sorunlar var ise ve araç sağlam değilse TÜVTÜRK muayenesinden geçmez ve size durum bildirilerek tamir edip gelmeniz TÜVTÜRK personeli tarafından iletilir. Genel olarak lastiklerin dişlerinin az olması, lastiklerin yıpranmış olması, frenlerin iyi tutmaması, el freninin tutmaması, aracın aydınlatmasında yaşanan sorunlar, sinyal sistemindeki sorunlar ve ilk yardım setindeki eksikler de aracın muayeneden geçmesine engel teşkil eden sorunlardandır.

Sizler de TÜVTÜRK muayeneleri hakkında bilgi alma ve kredi kartı ile ödemelerimizi kolay şekilde uapmak istiyorsanız aklınıza ATM kartı ve KREDİ kartı ile ödemenin mümkün olup olmadığı gelmiştir. KREDİ KARTI ile ödeme yapmak TÜVTÜRK istasyonlarında mümkün değildir. Çoğu kişinin aklında olan bir sorudur bu ancak şu an için muayene istasyonlarında sadece nakit para ile ödeme alınabilmektedir.

TÜVTÜRK MUAYENE ÜCRETİ

2018 Yılı Fiyat Listesi
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker305,62 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork226,56 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet115,64 TL

TÜVTÜRK ÖDEME SADECE NAKİT OLARAK MI YAPILIYOR?

Maalesef şuan ki ödeme sistemi nakit olarak gerçekleşmektedir. Muayene için TÜVTÜRK istasyonuna gittiğinizde mutlaka aracınıza uygun olan muayene ücretinizide yanınızda bulundurunuz. Ayrıca egzos emisyonu testi içinde ayrıca ek ücret ödemek zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekmektedir.

TÜVTÜRK NASIL RANDEVU ALINIR?

TÜVTÜRK’den muayene yaptırmak için kesinlikle randevu almanız gerekmektedir. Bu işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmek için önemli bir adımdır.

Egzos emisyon pulu daha önceleri farklı kurumlardan alınabiliyordu fakat son yapılan düzenlemelerle birlikte egzos emisyon puluda TÜRTÜRK tarafından verilmektedir. Bunun için herhangi bir sıra almanıza gerek yoktur ve muayeneden önce emisyon ölçümünü 5 dakika gibi kısa süre içerisinde aracınızdan inmeden yaptırabilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir durum var ki bu işlemler sadece nakit para ile yapılmaktadır. Bunu göz önünde bulundurup muayene istasyonuna aracınızın gerektirdiği miktarda nakit para olmadan gitmemeniz gerekmektedir.

Leave a Response