Adıma, üzerime miras var mı? E-Devlet miras sorgulama

e-devlet-miras-sorgulama

Adıma, üzerime, bana miras var mı, yok mu nasıl öğrenirim? E-Devlet miras sorgulama nasıl ve nereden yapılır? E-Devlet miras sorgulama, veraset ilamı sorgulama hakkında detaylı bilgiler yazımız devamında yer almaktadır.

Günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarında halledebildiğimiz birçok işlemi artık İnternet üzerinden sadece bir şifre ve TC kimlik numarası ile E-Devlet Kapısı vasıtası ile kolaylıkla halledebilmekteyiz. Bu sorgulamalara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Artık E-Devlet kapısı üzerinden kolay bir şekilde herhangi bir yakınınızdan adınıza miras kalıp kalmadığını miras sorgulama sayfası sayesinde görüntüleyebiliyoruz. Peki miras sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Miras sorgulama işlemi nasıl nereden yapılır?

Miras sorgulama işlemi E-Devlet Kapısı üzerinden erişime açılıyor. Ancak burada belirli bir kıstas bulunuyor. Yeni hizmet olan miras sorgulama ile 1990 yılı ve sonrasında gerçekleşen vefat sonrası mirasçılık belgesi ve haklar sorgulanabilecek. Bu hizmet özellikle miras paylaşımı konuları ve miras davaları için oldukça faydalı olacaktır. Miras sorgulamak için E-Devlet Kapısı üzerinde aşağıda da bağlantısını vermiş olduğumuz veraset ilamı sorgulama sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Hizmet Adalet Bakanlığı bünyesinde verilmektedir.

E-Devlet Miras Sorgulamak İçin Hemen TIKLAYIN

Miras sorgulamak için yukarıda vermiş olduğumuz E-Devlet sitesine girmeniz ve akabinde sisteme giriş yaptıktan sonra miras bırakanın T.C. kimlik numarasını girmeniz yeterlidir. Akabinde miras var mı yok mu kolay bir şekilde öğrenebilmektesiniz.

Şayet bir E-Devlet şifresi sahibi değilseniz, size en yakın PTT şubesine müracaat ederek şifrenizi temin edebilirsiniz. Bu sayede hem miras sorgulama hem de diğer E-Devlet hizmetlerinden kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. E-Devlet miras sorgulama ile kolay bir şekilde mirasçılık belgesi alabilirsiniz. Bu vesile ile de adıma, üzerime, bana miras var mıöğrenmeniz mümkündür.

Bu yazımızda miras sorgulama hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

DİĞER E-DEVLET HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, e-devlet konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan e-devlet duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

Leave a Response