Temmuz 2018 Zamlı Emekli Maaşı

Güncelleme: Emeklilere %8,65 zam yapıldı. Temmuz ayındaki maaşlara zam yansıtılacak. Ayrıca ağustos ayında kurban bayramı öncesi emekli ikramiyesi de yatacak. Hayırlı olsun.

Emekli maaşı ile ilgili bir haber geldi bugün. Yılda iki kez emekli maaşı alan emekli vatandaşların temmuz 2018 zammı belli oldu. Yeni zamla birlikte yine sembolik bir artış olacağa benziyor. 1500 TL maaşla başlanan 2018 yılının Ocak ayında yapılan zamla birlikte 1550 TL olmuştu.

Temmuz – Kasım enflasyonun belli olmasıyla birlikte memur zammı da netleşmiş oldu. Emekli aylığından kesinti yapılanlar için de yeni bir düzenleme getirildi. Yeni düzenleme ile birlikte, artık aylık kesilmeyerek eksik kalan günler için borçlanma, destek priminin dikkate alınması, bunlar olmazsa da isteğe bağlı sigorta ile eksik primler tamamlanabilecek.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, temmuz maaşı için enflasyonu merak ediyorlar. 2018 yılının ilk 6 aylık enflasyon verileri açıkladıktan sonra, yapılacak zam oranı kesinlik kazanacak. İlk üç ay Ocak – Mart enlasyonuna göre tahmini olarak Temmuz’da emekli maaşları 62 TL civarında bir artış sağlanacak. Böylece yeni emekli maaşı 1612 TL civarında olacak.

Memur Emeklisi Temmuz 2018 Maaşı

Memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden farklı olarak zam alacaklar. Toplu sözleşme de her ne kadar % 3,5 zam öngörülse de memur maaşlarında olduğu enflasyon farkı kadar ek zam alacaklar. Tahminlere göre fark oluşacak. Aradaki fark kadar ek zam alınabilecek.

Her ne kadar emekli zamları halen iki haneli rakamlar olsa da bu kadarına da şükretmekten başka şansımız yok. Temmuz 2018 emekli zammı tam kesinleşirse yazımızı güncellemeye devam edeceğiz.

http://sgkrehberin.com/emeklilik/temmuz-2018-zamli-emekli-maasi/

Leave a Response