Ne Zaman Emekli Olurum? | www.turkiye.gov.tr

ne zaman emekli olurum

Sosyal Güvenlik Kurumu‘na (SGK) bağlı olarak sigortalı çalışan kişiler emeklilik için bazı gerekleri yerine getirmelidir. Prim gün sayısını doldurmak, belirli bir yaşı doldurmak emekli olabilmek için gerekli şartları kapsamaktadır. Bu şekilde her kurumun çalışanları için emekli olabilmeleri için gerekli şartlarda farklılık göstermektedir. Sigortalı çalışanlar çalışma hayatları döneminde bu şartları tamamlamaya çalışıp, emekli olmayı beklemektedirler. Bu süre zarfında online olarak hizmete sunulan E-Devlet ne zaman emekli olabilirim uygulamasıyla sigortalılar emeklilik tarihini öğrenebilmektedirler. Bu yazıda “E-Devlet ne zaman emekli olabilirim uygulamasına nasıl giriş yapılır?” sorusuna yanıt vereceğiz.

EDevlet Ne Zaman Emekli Olabilirim Uygulaması

E-Devlet ne zaman emekli olabilirim uygulaması üzerinden işlem yapabilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa, bir PTT şubesine gidip kendinize ait Edevlet şifresi almanız gerekmektedir.  Çünkü E-Devlet şifresi internet üzerinden online alınabilen bir şifre değildir ve sadece PTT şubelerinden alınabilir. Kimliğinizle birlikte başvuru yapmalı ve 2 TL olan E-
Devlet Şifre ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödediğinizde kendinize ait bir E-Devlet şifresine sahip olacaksınız. Bu şifre ile giriş yaptıktan sonra konumuzun bitiminde sunulmuş olan bağlantı sekmesine tıklayıp ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Vermiş olduğumuz link sizi  “Ne zaman emekli olabilirim sayfası” na yönlendirecektir. Bu sayfada önce yapacağınız ilk işlem kimlik doğrulama işlemidir. Sonrasında T.C. Kimlik Numarası ve E-Devlet Şifresiyle  sisteme girişi yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra E-Devlet “Ne Zaman Emekli Olabilirim Uygulamasına” ulaşmış olursunuz.

EDevlet Ne Zaman Emekli Olabilirim Uygulaması İçin LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ!

Leave a Response