Emekli Doktor ve Diş Hekimi Maaşlarına Zam Miktarı

Dün haberi yapılan torba yasa ile birlikte sağlık çalışanlarına iki güzel haber verildi. Bu düzenleme ile uzun süredir beklenen iki sorun da çözüme kavuştu.

İlk yapılan düzenleme ile emekli doktor ve diş hekimlerinin komik emekli maaşlarına sonunda artış yapıldı. Uzman doktor ve diş hekimi emekli maaşı 2 bin tl artarken, pratisyen doktor ve diş hekiminin emekli maaşları 1335 tl arttı.

Zam haberinin yanında ikinci yapılan düzenleme ile yıpranma payı da yasa ile birlikte geliyor. Böylece yılda 60 gün yıpranma süresi de eklenecek. Bu demektir ki doktor ve diş tabipleri erken emekli olabilecek.

Doktorlara hakettikleri değerlerinin anlaşılmasının yanında sağlıkta şiddet konusunda da biran önce bir torba yasa hazırlanmalı. Caydırıcı bir suç verilmeli ayrıca şiddet gösterenlerin sağlıktan yararlanma durumu gözden geçirilmelidir.

Yapılan düzenlemelerin yanında büyük riskli ameliyat yapan uzman doktorların ek ödemelerinde ciddi bir değişikliğe gidilecek. Böylece iyi doktorların yurtdışına ve ya özel sağlık kuruluşlarına gitmelerinin önüne geçmiş olunacak.

Sağlıkla ilgili son haberler bu şekilde. Yeni bir güncelleme olursa haberdar etmeye devam edeceğiz.

http://sgkrehberin.com/emeklilik/emekli-doktor-ve-dis-hekimi-maaslarina-zam-miktari/

Leave a Response