Emekli Bayram İkramiyesi Alacak Mı?

Emekli-Bayram-İkramiyesi-2018

 

Güncelleme: Başbakan Binali Yıldırım’ın bu akşam yaptığı açıklamada emekliye ramazan ve kurban bayramlarından önce ikramiye verileceği kesinleşti. Böylece emekliler bayram öncesi bin TL ikramiye alacak.

Emeklilerin bu aralar gözü kulağı bayram ikramiyesi durumuna çevrildi. Ramazan ve kurban bayramı olmak üzere yılda iki defa maaşa ek olarak bayram ikramiyesi alacak mı sorusu cevap bekliyor. Bu durumu Kamu Personeli Danışma Kurulu’na taşınıyor.

Daha önce memur-sen’in promosyon talebini olumlu karşılayan kurul eğer bayram ikramiyesini de kabul ederse SSK ve Bağkur emeklisi milyonlarca kişi olumlu etkilenecek. Memurlara da bayram ikramiyesi tartışması da şimdilik rafa kaldırıldı. Ancak emekliye bayram ikramiyesi henüz netlik kazanmadı.

MemurSen’in toplu sözleşme görüşmesinde masaya yatırdığı ve kabul gören emekliye promosyon talebi kabul edildiği gibi bayram ikramiyesi talebi de kabul göreceği söyleniyor. İkramiye de diğer talep gibi tüm emeklileri kapsayacak. Böylece 12 milyon emekli ek bir gelire kavuşacak.

Emekliye Bayram ikramiyesi olacak mı?

Çalışma bakanlığı ile yapılan toplantıda emekliye bayram ikramiyesi talebi ne yazık ki masada şimdilik yer almadı. Ancak önümüzdeki günlerde tekrar toplantı da bu istek söylenecek. Gelişmeleri yakından takip ederek yazımızı güncelleyeceğiz.

Konu hakkında talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Umuyoruz ki biran önce güzel sonuçlar çıkar.

Leave a Response