Mobil Bankacılık EFT – Havale Saatleri

Mobil bankacılık kullanan müşterilerin her geçen gün artması beraberinde mobil bankacılık ile ilgili olan birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de sizlere Mobil bankacılık EFT saatleri hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını buradan açıklamak istiyoruz.

EFT, bankalar arasında yapılan para transferinin kısa adı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir bankadan başka bir banka üzerine gönderilen para işlemlerinin ismi EFT olarak geçmektedir. Sizler de bu konuda mobil bankacılık üzerinden eğer EFT gerçekleştirmek istediğiniz zaman saatlerini merak ediyorsanız bu yazımızda bilgileri bulabilirsiniz.

Mobil bankacılık işlemlerinde EFT saatleri

Mobil bankacılık veya şube bankacılığı arasında EFT saatleri konusunda herhangi bir fark bulunmadığını öncelikle belirtmek istiyoruz. Ancak bazı bankaların bu konuda biraz olsun esnek bir zaman anlayışı da bulunmaktadır.

Ülkemizde faaliyet gösteren banka şubelerinin kapanış saatleri genellikle 17.00’dir. Bu durum karşısında müşterilerin EFT yapmak için en geç tercih edecekleri saatlerde 17.00 olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bankaların bazıları mobil bankacılık hizmetleri üzerinden yapılacak olan EFT para işlemlerinde müşterilerine 15 dakika ile 30 dakika arasında esnek bir zaman dilimi göstermektedir. Bu konuda zaten mobil bankacılık üzerinden EFT yapmak istediğiniz zaman banka sizlere olumlu veya olumsuz bir durum söz konusu olduğunda EFT yapılamayacağını belirtmektedir.

İnternet bankacılığı kullanarak veya mobil bankacılık kullanarak EFT yapmak istediğiniz zaman belirlenen saatler dışında para transferi gerçekleştirme şansınız yoktur, ancak bu konuda daha sonraki çalışma saatlerin içerisine EFT talimatı vererek sizlerde işlemlerinizi kısa süre içerisinde yapma şansını yakalamış olacaksınız.

Mobil bankacılık üzerinden havale yapmak istediğiniz zaman ise 7 gün 24 saat boyunca bu hizmetten yararlanma şansınızın olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz.

http://sgkrehberin.com/banka/mobil-bankacilik-eft-havale-saatleri/

Leave a Response