Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma İşlemi

Günümüzde vatandaşların bankacılık işlemleri sırasında en çok tercih ettiği uygulama olan mobil bankacılık uygulamalarında zaman zaman meydana gelen aksaklıklardan sonra uygulama bloke işlemi uygulamaktadır. Şifrenin belirtilen zaman dilimi içerisinde yanlış girilmesi ve arka arkaya yapılan uygunsuz hareketler bankanın müşterilerini bir nevi güvence altına almasını sağlamaktadır. Bu yüzden de Mobil bankacılık bloke kaldırma işlemi hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Bloke kaldırma işlemi

İnternet bankacılığında veya mobil bankacılık üzerinde kullanmış olduğunu şifrenin yanlış girilmesinden sonra veya farklı nedenlerden sonra bloke olma durumu söz konusudur. Sizlerde bu yüzden bloke kaldırmak istediğiniz zaman belirttiğimiz adımları izleyerek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öncelikli olarak bu işlemden sadece bireysel müşterilerin faydalanma şansları bulunmaktadır. Ticari müşterilerin internet şifrelerinin bloke olması durumunda en yakın banka şubesine giderek buradan işlem yapması gerekmektedir.

Şifrenizin bloke olduğu bankanın internet sitesine giriş yaparak buradan Mobil bankacılık bloke kaldırma menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Bazı bankalarda bu bölüm “Şifre Al” menüsü olarak da geçmektedir. Bu yüzden bu menüye giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menü içerisinde “ Bloke kaldırma “ ile ilgili menünün içerisine giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu konuda bankaların genellikle Cep imza ile bloke kaldırma, Aktivasyon kodu ile bloke kaldırma veya yeniden tanımlama ile bloke kaldırma işlemini sizlere sunduğunu belirtmek istiyoruz.

Bu işlemlerden bir tanesini seçerek bloke kaldırma işlemine devam etmeniz durumunda bankanın bloke işlemlerini kaldırma sırasında sizlerden yeniden kart bilgilerinizi isteyeceğini özellikle belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de kartınızın yanınızda bulunması ve sisteme kayıtlı olan cep telefonunuzun yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkacak olan menü içerisinde yeniden şifre alma işlemlerini kullanarak sizlerde sorunsuz bir şekilde blokenizi kaldırma işlemini yapmış olacaksınızdır.

http://sgkrehberin.com/banka/mobil-bankacilik-bloke-kaldirma-islemi/

Leave a Response