Konut Kredisi Devlet Yardımı Ne Kadar?

Konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımıza özel olarak devletin sunduğu katkı hakkında bilgiler sunalım. Konut alacak olanların devletin sunmuş olduğu kredi desteğinin kişi başı 15 Bin TL olduğunu öncelikle belirtmek istiyoruz. Bu yüzden sizlerde konut kredisi ile konut alacağınız zaman devletin sunmuş olduğu bu destek türünden yararlanma şansını bulmuş olacaksınız.

Konut kredisin devlet desteği nasıl alınır?

Devletin konut alacak olan vatandaşlarımıza sunmuş olduğu bu kredi türünden yararlanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız, konut kredisinde devlet desteği veren anlaşmalı bankalarda en az 3 yıllık bir konut kredisi birikiminizin bulunması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren kişiler devletin sunmuş olduğu 15 Bin TL Desteği alarak konut kredisi alma şansını yakalamış olacaktır. Hatta eşlerin ayrı olan hesapları için devletin 15’er Bin TL ayrı ayrı ödeme yaptığınız yani 30 Bin TL kredi desteği verdiğini de belirtmek istiyoruz.

Bu kredi türüne başvuru yapmak için devletin anlaşmalı olan bankalara ile anlaşma yaparak bu konuda sizlerde yardım alabilirsiniz. Belirtilen şartlar içerisinde 3 yıl içerisinde belirlenen oranlarda para yatırarak bu hesabınız üzerinden konut kredisi desteğini almak için bankalar ile görüşme yaptırarak hesap açtırmanız yeterli olacaktır.

Hangi bankalar konut kredisinde destek vermektedir?

Devletin bu konuda kamu bankalarının yanı sıra özel bankalar ile de anlaşma yaptığını belirtmek istiyoruz. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi bankalar üzerinden sizlerde konut kredisi hesabı açtırmanız durumunda devlet desteğini alarak yeni alacağınız konutun fiyatında indirim kazanma şansını yakalamış olacaksınız. 26 Temmuz 2016 yılında başlanan bu desteği için özel bankalarında müşterilerine konut hesapları açmaya başladığını belirtelim. Ancak konut kredisi türünde en uygun faiz oranlarını veren bankanın kamu bankaları olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu yüzden bu konuda kamu bankalarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Devlet desteği almak için ödeme oranları ne kadardır?

Kamu bankaları veya özel bankalar üzerinden yapmış olduğunuz konut kredisi hesaplarına 3 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde ödeme yaparak sizlerde bu destekten yararlanma şansını bulmuş olacaksınız. 3 yıl içerisinde ödemelerin aksatılması durumunda sistemden otomatik olarak çıkartılacağınızı belirtmek istiyoruz. bu yüzden bu ödemeler konusunda mutlaka aksatma yapmamanız gerekmektedir.

http://sgkrehberin.com/kredi/konut-kredisi-devlet-yardimi-ne-kadar/

Leave a Response