Konut Kredisi Ara Ödeme Şartları

Konut kredisi çeken ve sonrasında eline toplu para geçen müşterilerin en çok merak ettiği sorular arasında ara ödeme şartları gelmektedir. Konut kredisi çektiğiniz sırada faiz oranlarının yüksek olması ve sonrasında düşmesi durumunda da ara ödeme yaparak bu konuda ciddi bir şekilde faiz indirimden kurtulmuş olursunuz.

Konut kredisinde arama ödeme yapmak istediğiniz zaman vade sayısını düşürerek ödeme miktarının aynı kalmasını sağlamanız durumunda ciddi bir faiz yükünden kurtulma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden bu konuda konut kredisi çektiğiniz bankaya giderek bankanın sizlere sunacağı şartlar konusunda bilgi almanız gerekmektedir. Konut kredisi çeken müşteri ile banka arasında yapılan anlaşma gereğince bu şartların değişkenlik gösterdiğini sizlere buradan özellikle belirtmek istiyoruz. Bu durumdan sizlerde yararlanmak istiyorsanız mutlaka bankanızın şubelerine giderek burada kredi danışmanları ile görüşme yapmanız gerekmektedir.

Yeni Ödeme Planlaması

Bankadan çekmiş olduğunuz konut kredisi için ara ödeme yapmanız bankaların sizlere yeni bir ödeme planı oluşturmasına neden olmaktadır. Ancak vade sayılarında ve ödeme oranlarında değişiklik yapmak isteyen müşterilerin bu konuda taleplerini karşılama konusunda inisiyatifin bankaların elinde bulunduğunu belirtmek istiyoruz.  Ara ödemenin yapılmasının müşteri ile banka arasında karşılıklı olarak anlaşmasından sonra yapılmasının mümkün olduğunu belirtmek istiyoruz.

2018 yılının Mayıs ayı içerisinde Ziraat Bankası’nın konut kredisi türünde indirime gitmesinden sonra sizlerde bu konuda eğer ara ödeme yaparak konut kredisinin vade sayısını düşürmek istiyorsanız, bu konuda bankanız ile görüşme gerçekleştirerek detayları öğrenme fırsatınız bulunmaktadır.

http://sgkrehberin.com/kredi/konut-kredisi-ara-odeme-sartlari/

Leave a Response