Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Bu yazımızda kredi kartı online internet alışverişine nasıl açılır ona değinmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi 1 Şubat 2018 tarihine kadar kredi kartı kullanıcılarının online alışveriş konusunda kredi kartlarına onay vermemesi durumunda,kullanıcıların kredi kartları otomatik olarak alışverişlere kapatıldı. Bu yüzden mağdur olan vatandaşların merak ettiği Kredi kartı online alışverişe nasıl açılır? Sorusu hakkında sizlere buradan detaylı bilgiler sunma kistiyoruz.

Bankanın şubesine
gidin

Kullanmakta olduğunuz kredi kartınızın online alışverişlerde yeniden aktif olarak kullanılmasını istiyorsanız, bu konuda yapmanız gereken bankanızın en yakın şubesine giderek buradan kredi kartınızın internet alışverişine açılması konusunda onay vermeniz olacaktır. Ancak bu konuda eğer internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanıcısı iseniz bu durumda bankaya gitmenize gerek kalmayacaktır.

İnternet bankacılığı
veya mobil bankacılık üzerinden açtırma

Bankaların kredi kartları ile çıkan yeni yasadan sonra aldıkları karar kredi kartlarının onay olmadan internet kullanımına kapatılmış olmasını gerektirmektedir. Bu yüzden de kredi kartlarını internet üzerinde kullanacak olan müşterilerin kartlar için onay vermeleri gerekmektedir. Sizlerde bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmışsanız ve kredi kartınızın kısa süre içerisinde online alışverişlere tekrardan açılmasını talep ediyorsanız online bankacılık olan internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden bu konuda onay vererek kartınızın yeniden internet alıverişine açılmasını isteyebilirsiniz. Sadece birkaç dakikanızı alacak olan bu yöntem ile birlikte yapmanız gereken sadece internet bankacılığı şifrenizin olması gerekmektedir.

Telefon bankacılığını kullanın

Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlarda kredi kartınızın online alışverişlere açtırma şansını bulamadıysanız bu sefer yapmanız gereken kullanmakta olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak buradan bu işlemi yaptırmak olacaktır. Kısa süre içerisinde sizlere bu konuda hizmet verecek olan banka çalışanları sizlerden istediği bilgileri doğru bir şekilde vermeniz durumunda hesaplarınızın yeniden internet alışverişine açılmasını onaylamış olacaktır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Leave a Response