Ssk Sicil No Öğrenme

Ssk Sicil No Öğrenme

Herhangi bir işyerinde ssk‘lı olarak hizmet üretenlerin sgk’da bildirimlerinin kaydedildiği bir ssk sicil no‘su bulunmaktadır. Bu ssk sicil numarası kişiye özel olup bir defa verilir ve o kişi ölene kadar bu ssk sicil numarasına tabi olur.

Ssk Sicil No Ne İşe Yarar?

Yukardaki yazımızda bir işyerinde ssk’lı çalışanların bilgilerinin ssk sicil no‘suna kaydedildiğini bilginize aktarmış bulunmaktayız. Nedir bu aktarılanlar diye soran vatandaşlarımıza ek bilgi olarak sayacaklarımız arasında ssk primlerinin yatıp yatmadığı, ssk primi yatıyorsa ne kadar prim yattığı,izinleri bunun içinde (babalık izni,süt izni,ölüm izni,doğum izni,yıllık ücretli izni,varsa ek izinleri) yazılmaktadır. Bunların dışında yolluk parası,maaşı,fazla mesai ücretleri,aldığı ek paralar ve burada aklımıza gelmeyen işle ilgili hersey ssk sicil numarası‘na kaydedilmektedir.

Ssk Sicil No Nasıl Öğrenilir?

Ssk sicil no‘muzu öğrenmemiz için alt kısımda size bilgiler sunmaktayız.

Sgk‘nın sitesinden şifresiz bir şekilde tescil kaydımıza baktığımızda karşımıza çıkmaktadır.Alt tarafda size şifresiz bir şekilde ssk sicil no’nuzu öğrenebileceğiniz internet adresini vereceğiz.Adrese tıkladığınız zaman sizden istenen bilgileri girdiğinizde sitenin sol tarafından tescil kaydı kısmına bastığınızda en üst kısımda ssk sicil no’nuzu öğrenebileceksiniz.

ssk sicil no bulma

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. mustafa kesici diyor ki:

  sicil numaramıbilmiyorum

 2. bahattin diyor ki:

  ben sicil no bilmiyorum öğrenebilirmiyim

 3. seçkin us diyor ki:

  seçkin us
  sicil numaramıbilmiyorum

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
e-sgk-evrak-takibi
E-SGK Evrak Takip

E-Sgk hizmetleri işlemlerinizi sitemizden takip edebilirsiniz. E-sgk, sosyal güvenlik kurumunun internet üzerinden hizmet veren online işlem platformudur. E-devlet.net sitemizde sosyal...

Kapat