SSK Rapor Parası Sorgulama

SSK Rapor Parası Sorgulama

SGK rapor parası sorgulama işlemini diğer bir ifade ile iş göremezlik ödemesini internetten öğrenmek mümkün kılınmıştır.SGK rapor parası demek aslında hastalandıktan sonra alınan raporların 3 günü geçmesi durumunda işyerinin maaşını kesmesinden kaynaklanan zararın SGK tarafından karşılanması demektir. Bu raporlu olduğumuz günleri hastaneden veya saglık kurumlarından alınmış yazılı bir rapor ile ispat etmemiz durumunda SGK‘dan bu raporlu günlerin parasını alabilmemiz mümkündür.

 

SGK Rapor Parası Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sgk’dan rapor parası alabilmemiz için en önemli şey hastane veya aile hekimliği benzeri sağlık kurumlarından alınmış iş göremezlik belgesidir.

Sağlık kurumundan aldığımız iş göremezlik belgesini bağlı bulunduğumuz sgk müdürlüğüne elden teslim etmemiz durumunda sgk rapor parası almak için işlemleri başlatmış oluyoruz.

 

SGK Rapor Parasını Nereden Alacağım?

SGK rapor parasını nereden alacağımızda çalışanlar arasından ayrı bir muamma olmaktadır. Çoğu çalışan rapor parasını nereden ve nasıl alacağını bilmemektedir.SGK teslim ettiğimiz evrağı inceleyip onay verdikten sonra ne kadar para alacağımızı hesaplamaktadır. Sgk hesaplamasını bitirdikten sonra ortaya çıkan meblağı PTT’ye göndermektedir. Online işlem yapan herhangi bir ptt şubesine üzerinde tc kimlik numarası bulunan herhangi bir kimlikle giderek SGK rapor paramızı alabiliriz.

 

SGK Rapor Parası Sorgulama

Sgk rapor parası sorgulama yani diğer bir ifade ile sgk iş göremezlik ödeneğini sorgulama işlemini iki şekilde yapabilmekteyiz. Sgk rapor parası sorgulama işleminde sgk’nın raporumuzu onaylayıp onaylamadığını, onayladıysa ne kadar bir ödeme cetveli çıkardı bunları görebilmekteyiz. Rapor parası sorgulama işlemini Edevlet sistemi veya SGK internet sitesi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

sgk rapor parası sorgulama

 

Edevlet Sistemi Üzerinden Rapar Parası Sorgulama

Edevlet sisteminden sgk rapor parası sorgulama işlemi için öncelikle e devlet sistemine giriş yapmamız gerekmektedir.E devlet sistemine giriş yapabilmek için ptt’den alınmış e şifre ile e devlet sistemine giriş yapıp kurumlar kısmından SGK’yı seçiyoruz. Açılan sayfada iş göremezlik seçeneğini secerek sgk rapor parası sorgulaması yapabiliriz.

E-Devlet Sgk Papor Parası Sorgulama İçin Tıklayınızz…

 

 Sgk Sitesinden Rapor Parası Sorgulama

Sgk sitesinden rapor parası sorgulaması için bilmeniz gereken tek şey kimlik bilgileriniz.Alt tarafda vereceğimiz linke tıklayarak kimlik bilgilerinizle sisteme giriş yapıyoruz. Sistemde sol taraf menüden İş Göremezlik Ödeme butonuna bastığımızda rapor parası sorgulama işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Sgk Sitesinden Rapor Parası Sorgulama İçin Tıklayınızz..

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. serkan dagasal diyor ki:

  rapor param nezaman alabilirim

 2. cem yıldız diyor ki:

  21.02.2013 11.01.2013 16.01.2013 Hastalık 386.56 Ziraat Bankasına Gönderilmedi – Manuel Sistem

 3. halil koçak diyor ki:

  raporum biteli bir ay oldu neredeyse ama para yatmamıs bankaya raporu veren doktor bu raporu bankaya götür paranı alablirsin dedi herhangi bi işlem yapmam gerekli mi arkadaşlar bilgisi olan var mı ??

 4. ibrahim özer diyor ki:

  bögle çalışan ssk daki insanlara yazıklar olsun bunlarda hiç allah korkusu kalmamış evimin elektirigi kesildi ev kiramı yatıramadım allah sizi inandırsın cebimde bir ekmek alcak param kalmadı nerdeyse iki ay oldu rapar paramı alamıyorum miktar gözüküyor manuel sistem diyor allahta onları bildigi gibi yapsın

 5. mehmet diyor ki:

  rapor parasının günü

 6. samet yem diyor ki:

  rapor paramı ne zaman alabilirim

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
e-devlet-ssk-hizmet-dokumu
Bağkur Prim Borçlarının Affı

2013 yılında devletin yaptıgı en büyük af kapsamı olarak nitelendirilen Bağkur affı meclisten geçti ve 60 gün ile daha fazla...

Kapat