Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Borç Sorgulama

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Borç Sorgulama

Kredi ve yurtlar kurumundan kredi kullanan öğrencilerimiz öğrencilikleri bittikden sonra kredilerini ödemek zorundadırlar.Kredi yurtlar kurumuna ödeme yapmak isteyen vatandaşlarımız kyk borç sorgulama işlemelerini buradan gerçekleştirebilir ve istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kyk borç sorgulama hakkında özellikle öğrenmek istediğiniz bilgileri kontrol edin ve öğrenim kredisi veya katkı payına ilişkin detayları da iyine internetten kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kyk Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Kredi Yurtlar Kurumu yurtiçinde  üniversitede okuyan t.c vatandaşı öğrencilere kredi ve yurt sağlayan kurumdur. KYK’ya başvuran tüm t.c vatandaşı öğrenciler bu hizmetten yararlanabilir. Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilere kredi ve burs adı altında iki seçenekle ücret ödemektedir. Burs alan öğrenciler KYK’nın verdiği parayı geri ödemek zorunda değilken öğrenim ve katkı kredisi alan öğrenciler ise bu parayı üniversite bittikten sonra geri ödemeye başlar. Kredi alan öğrenci burs alamazken aynı şekilde burs alan öğrenci de kredi isteğinde KYK’ya başvuramaz.

 

 

Kredi Yurtlar Kurumuna ödemeniz gereken ücreti KYK borç sorgulama sistemi sayesinde öğrenebilirsiniz.
Alt taraftaki resime tıklayınca açılan sayfada tc kimlik numarası ve güvenlik kodunu girdiğinizde ödemeniz gereken tutarı ve geçmiş ödemelerinizin dökümünü görebilirsiniz..

 

kyk-borc-sorgulama

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
ozel-guvenlik
2013 Yılı Özel Güvenlik Yasa Tasarısı

2013 yılında çıkarılması muhtemel olan Özel güvenliklerle ilgili yasa tasarısına göre silahlı özel güvenlik görevlisi sertifikası olanlara asgari ücret+ %70'in...

Kapat