E devlet ile istirahat rapor parası sorgulama

E devlet ile istirahat rapor parası sorgulama

İşyerinde kaza mı geçirdiniz? Küçük çapta hastalanma durumunda istirahat mı ediyorsunuz? Peki tüm bunlardan sonra çalıştığınız işyerinden paranızı alabildiğinizi biliyor muydunuz?

Çalışma hayatının tam düzene girmesinden sonra çok kanunda değişikliklerin yapıldığını görmek mümkündür. Diğer adı ile iş görmez raporu olan istirahat raporu döneminde işyerinizin maaşınızı ödemesi gerekiyor. Ancak rahatsızlığınızdan dolayı ya da başka nedenlerden dolayı bunu direkt işyerinden öğrenmeniz zor olabilir. Bu nedenle yatırılıp yatırılmadığına dair merak ettiğiniz soruların cevabını alamayacak mısınız? Bu sorunun cevabını tek kelime ile “Alabilirsiniz” denilebilir. E devlet ile istirahat rapor parası sorgulama bölümüne girerek iş göremez raporu aldığınız dönemlerde ne kadar paranızın yattığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hatta bununla kalmayıp, TC kimlik numarasıyla istirahat rapor sorgulama yapabilirsiniz.

sgk-rapor-sorgulama

İyileştirilen çalışma şartlarıyla birlikte, kişilerin kendi haklarını daha rahat öğrenebilmeleri elbette olumlu birer adım olarak değerlendirilebilir. Siz de TC ve edevlet ile istirahat rapor sorgulama yaparak merak ettiğiniz soruların cevabını çok kısa bir zamanda öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken size en yakın bir PTT şubesinden e devlet şifresi almak olacak.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. e devlet diyor ki:

    e devlet üzerinden ssk rapor parası sorgulama işleminin yapılması çok iyi olmuş bence.

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Edevlet-ile-mahkeme-sorgulama
TC ile mahkeme sorgulama işlemleri

Tc kimlik numarasının hayatımıza girdiği günden bu yana işlevlerinin ne denli yüksek olduğunu hepimiz görmüşüzdür. Özelliklerinin saymakla bitmeyen TC kimlik...

Kapat